Z NAMI NIE DASZ PLAMY! 

AUTO-SERVICE WIECZOREK
od 1989

Wieczorek

AUTO-SERVICE WIECZOREK

SERWIS MECHANICZNY

Wieczorek

WYMIANA OLEJÓW I PŁYNÓW EKSPLOATACYJNYCH

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Okresowa wymiana oleju silnikowego to klucz do bezawaryjnej eksploatacji samochodu. To właśnie olej zapewnia płynną pracę silnika i zapobiega tarciu oraz zużyciu jego elementów dzięki czemu stanowi ochronę i zarazem wydłuża czas pracy silnika. Nie należy jednak zapominać o cyklicznej wymianie płynów eksploatacyjnych: chłodniczego, hamulcowego, w układzie wspomagania oraz oleju w skrzyni biegów. Każdą z tych usług mogą państwo wykonać w naszym serwisie. 

Wieczorek

SERWIS OGUMIENIA 

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Opony jak i felgi mają ogromny wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy. Przed wykonaniem wymiany nasi mechanicy kontrolują stan ogumienia, wysokość jego bieżnika, ewentualne odkształcenia lub uszkodzenia. Sprawdzą czy opony są poprawnie dobrane do samochodu, a to pozwoli maksymalnie wydłużyć okres ich użytkowania. Jeżeli nastąpi konieczność zakupu nowych opon nasi doradcy zaoferują opony odpowiednie do państwa stylu jazdy i sposobu eksploatacji pojazdu. Dzięki posiadanemu sprzętowi i odpowiednim umiejętnościom zapewnimy obsługę samochodów wyposażonych w system monitorowania ciśnienia w oponach TPMS. Nasz zakład oferuję diagnostykę systemu, w razie potrzeby wymianę niezbędnych elementów, programowanie czujników jak i ponowną kalibrację systemu.

Wieczorek

DIAGNOSTYKA
KOMPUTEROWA

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

W naszym serwisie dysponujemy kilkoma komputerami diagnostycznymi renomowanych producentów. Podłączenie samochodu pod komputer pozwala nie tylko na odczyt i kasowanie zapisanych błędów. Dzięki wiedzy naszych mechaników i właściwemu wykorzystaniu możliwości testerów możemy skontrolować poprawność pracy sterowników systemów bezpieczeństwa, bieżących parametrów pracy silnika i jego osprzętu, a także przeprowadzić adaptację i kodowanie komponentów pojazdu.

Wieczorek

KOMPLEKSOWY SERWIS I NAPRAWA UKŁADÓW
KLI​MATYZACJI

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

W naszym serwisie posiadamy urządzenia obsługujące samochody wyposażone w układ klimatyzacji napełniony zarówno czynnikiem R134 jak i 1234yf. Z racji tego, że ilość czynnika chłodniczego ubywa w czasie ekploatacji – także w sprawym układzie w celu zapewnienia jego poprawnego działania zaleca się aby nie rzadziej niż raz na dwa lata wykonać pełny serwis układu klimatyzacji. W naszym zakładzie nie ograniczamy się tylko do cyklicznych przeglądów ale rówież diagnozujemy i naprawiamy niesprawne układy. Odgrzybianie klimatyzacji Nie należy zapominać, że klimatyzacja podczas pracy wytwarza dużą ilość wilgoci pojawiającej się w kanałach wentylacyjnych a to idealne środowisko do rozwoju bakterii, które mogą zagrażać zdrowiu użytkowników samochodu. Świadczyć może o tym fakt, że podczas pracy wentylacji pojawia się nieprzyjemny zapach. Aby temu zapobiec zaleca się co najmiej raz w roku wykonać odgrzybianie klimatyzacji wraz z wymianą filtra kabinowego. W naszym serwisie oferujemy zarówno usługę odgrzybiania jak i ozonowania

Wieczorek

GEOMETRIA

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Geometria kół jest bardzo ważnym parametrem, którego nie należy lekceważyć. Widocznym skutkiem złej geometrii najczęściej jest nieprawidłowe zużycie opon, ściąganie samochodu z właściwego toru jazdy oraz przestawione koło kierownicy. Błędna zbieżność i geometria to także bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy ze względu na pogorszenie precyzji układu jezdnego, co może skutkować niebezpieczeństwem wypadku drogowego.
W naszym serwisie pomiar geometrii odbywa się w najnowocześniejszej technologii 3D.

Wieczorek

WYMIANA UKŁADÓW ROZRZĄDU

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Jednym z najważniejszych elementów silnika spalinowego jest układ rozrządu, który ze względu na dość skomplikowany mechanizm działania wymaga cyklicznej opieki serwisowej. Każdy układu napędzany paskiem posiada określony interwał czasowy lub kilometrażowy, po którym należy wymienić jego podzespoły. Z kolei rozrząd oparty o łańcuch w teorii jest rozwiązaniem trwalszym, a czasem określanym przez producentów jako bezobsługowy. Niestety w praktyce i te rozwiązanie okazuje się nietrwałe. Zaniedbania mogą skończyć się poważną awarią silnika, w związku z czym każdy użytkownik samochodu powinien zdawać sobie sprawę, że wymiana układu rozrządu jest podstawową procedurą serwisową. Jej odwlekanie może spowodować zerwanie się paska lub łańcucha rozrządu a to w konsekwencji spowoduje unieruchomienie silnika. Jeżeli dojdzie do kolizji tłoków z zaworami jednostka napędowa samochodu wymagać będzie remontu, a czasem wymiany.

Wieczorek

PRZYGOTOWANIE POJAZDÓW DO PRZEGLĄDÓW OKRESOWYCH

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Każdy użytkowany samochód podlega okresowemu badaniu technicznemu. Nasi mechanicy w ramach usługi przygotowania do przeglądu sprawdzą i w razie potrzeby usuną usterki podzespołów weryfikowanych na Stacji Kontroli Pojazdów. Zaoszczędzą w ten sposób państwo czas i stres związany z ewentualnym negatywnym wynikiem badania technicznego.

Wieczorek

NAPRAWA UKŁADÓW HAMULCOWYCH, KIEROWNICZYCH
I ZAWIESZEŃ

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Układ zawieszenia, kierowniczy i hamulcowy bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo pasażerów oraz innych uczestników ruchu. Napraw tych podzespołów nigdy nie wolno traktować drugoplanowo, należy je regularnie i właściwie serwisować dzięki czemu będą państwo mogli czuć się naprawdę bezpiecznie. Zdobyte doświadczenie oraz posiadane wyposażenie pozwalają nam wykonywać usługi napraw także w najnowszych samochodach wyposażonych w dużą ilość elektroniki.

Wieczorek

NAPRAWA UKŁADÓW WYDECHOWYCH

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Układ wydechowy ze względu na umiejscowienie pod spodem samochodu narażony jest na korozję, przedwczesne zużycie czy uszkodzenia mechaniczne. Nie należy ignorować usterek elementów, z których jest zbudowany ponieważ mogą mieć one negatywny wpływ na pracę silnika. Dodatkowym, usterkowym, elementem współczesnych pojazdów jest filtr cząstek stałych, który z czasem ulega tzw. zapchaniu tracąc swoją skuteczność. W naszym serwisie dokonamy oceny jego stanu a w razie potrzeby wykonamy procedurę regeneracji po wcześniejszym jego demontażu z samochodu. Warto o tym pamiętać, ponieważ usługa ta jest rozwiązaniem skutecznym a jej koszt stanowi najczęściej ułamek kosztu nowego filtra DPF.

Wieczorek

KONTROLA AUTA PRZED ZAKUPEM

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Kupno samochodu to ważna decyzja, a w dzisiejszych czasach wiele pojazdów posiada sporą ilość wad ukrytych. Przegląd przed zakupem, który oferujemy jako usługę pozwoli rzetelnie ocenić stan samochodu co pozwoli ustrzec się przed nieplanowanymi awariami i wydatkami.
W ramach takiego przeglądu przeprowadzimy:
- ogólną ocenę stanu technicznego,
- oględziny stanu karoserii wraz z badaniem profesjonalnym
miernikiem lakieru,
- diagnostykę komputerową z odczytem zapisanych błędów,
- weryfikację działania elektroniki, oraz urządzeń
wyposażenia dodatkowego
- ocenę układu klimatyzacji i wielu innych.  

Wieczorek

NAPRAWA UKŁADÓW NAPĘDOWYCH W TYM WYMIANA SPRZĘGŁA 

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Na układ napędowy samochodu składają się wszystkie mechanizmy odpowiadające za przeniesienie momentu obrotowego z silnika na koła pojazdu, dzięki czemu samochód może się poruszać. We współczesnych pojazdach jednym z najbardziej precyzyjnych układów jest właśnie układ napędowy gdyż w jego skład wchodzą takie elementy jak skrzynia biegów czy sprzęgło. Dodatkowo zawiera elementy, których wymiana bywa często bardzo kosztowna. W przypadku wystąpienia awarii nasi mechanicy przeprowadzą prace diagnostyczne pozwalające znaleźć i usunąć jej przyczynę

Wieczorek

SPRZEDAŻ CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH

TARNOWSKIE GÓRY / 2020

Oferujemy ogromny asortyment części zamiennych mechanicznych i blacharskich zarówno oryginalnych jak i alternatywnych zamienników. Posiadamy odpowiednie narzędzia w postaci specjalistycznych programów i katalogów pozwalające nam w odpowiedni sposób dobrać poszukiwane części. Cały czas poszerzamy nasz asortyment i dobrze znamy potrzeby każdego pojazdu dzięki czemu wiemy jak najlepiej dopasować się do oczekiwań klientów. Kompleksowa oferta sprawia, że jesteśmy ekspertem w swojej dziedzinie.

PROFESJONALNIE, SZYBKO, SOLIDNIE

Zapraszamy!